Viața m-a acaparat cu frumusețea ei.

Citesc, dar puțin față de alte dăți. Cumpăr cărți cu o sete acerbă. Știu că fiecare carte își are timpul ei. Ba chiar sunt sigură că va sări în mâinile mele când voi avea nevoie de ea.
Atât de bucuroasă și recunoscătoare oamenilor care îmi dăruiesc cărți, precum și celor care îmi împrumută.

Ce am citit…
HAMNET de Maggie O Farrel – o carte SUPERBĂ despre viața lui Shakespeare. O recomand cu bucurie!
Trupul sufletului de Ludmila Ulițkaia – povestiri minunate, emoționante
Lapte negru de Elif Shafak ( o scriitoare pe care o admir ) – este minunată, despre a fi sau a nu fi mamă
Dimineața miraculoasă – despre cât de important este să te trezești devreme și să ai un ritual
Fericirea e în actul următor de Marius Manole ( actor )
Acnee de Laura Chinn – o autobiografie emoționată despre boala pielii și nu numai, despre familie, prietenie, pierderi, visuri și SCRIS – o recomand adolescentelor 
